пʼятниця, 1 вересня 2017 р.

Перший урок "Поважаю європейські цінності – будую сучасну Україну!"



Мета: познайомити учнів з європейськими цінностями за допомогою піраміди;
розвивати в учнів почуття відповідальності за формування та розвиток європейської держави – України; виховувати в учнів почуття патріотизму та любові до України.
Матеріали та обладнання: плакати, дошка, крейда, аркуші та олівці, ноутбук.



Хід уроку

1 учень
Україно – моя ненька!
Моя люба, мила!
Скільки радості, краси,
Ти в мені зростила.

2 учень
Я люблю свою країну,
Нею я пишаюсь
Патріотом України,
Завжди залишаюсь!

Вчитель

Украї́на – держава у Східній Європі та частково в Центральній Європі, у південно-західній частині Східноєвропейської рівнини. Площа становить 603 628 км². Найбільша за площею країна з тих, чия територія повністю лежить у Європі, друга на європейському континенті, якщо враховувати Росію.

Межує з Білоруссю на півночі, Польщею, Словаччиною та Угорщиною – на заході, Румунією та Молдовою – на південному заході, Росією на сході і північному сході. На півдні і південному сході омивається Чорним і Азовським морями. Найбільша країна в Європі,розташована цілком в Європі.

В основі економічного та соціального процвітання Європи лежить перш за все культура, цивілізація. Саме Європа створила сучасний світ таким, яким він є, саме тут були закладені основи сучасного державництва, громадянського суспільства, ефективної ринкової економіки, системи соціальної справедливості.

Європейська історія – це історія війн, перемог, технічних досягнень, але передусім – це історія народження ідей, цінностей і великої культури. Саме тому Європа виглядає такою привабливою для "інших світів".

Україна не зможе інтегруватися до Європейського Союзу, допоки українське суспільство не почне інтегруватися в європейську систему цінностей. Допоки ми з вами не почнемо такі цінності поділяти і сповідувати.

Познайомимося з європейськими цінностями

1 учень

Європейські цінності – це загальнолюдські принципи і норми життєдіяльності людини, суспільства й держави. Важливо, що в європейському житті існує повага й прагнення до повного дотримання цих цінностей.

2 учень

Основними нормами й принципами функціонування європейської спільноти є:

Демократія – це такий спосіб управління державою, коли населення має можливість вільно обирати тих, хто ними управляє і піклується про добробут й гарне життя всіх громадян в однаковій мірі. Це свобода слова й вибору, але не вседозволеність. Свобода здійснюється в рамках закону, перед яким всі рівні.





3 учень

Верховенство права – вся діяльність в державі базується на законах, які всі мають виконувати. Суперечності й спори вирішуються також на основі норм і принципів, що містяться в законах, мирним шляхом.

4 учень

Рівні умови для всіх, це коли створені умови для всіх, хто бажає, незалежно від статі, віку, національності та віросповідання, вільно навчатися, працювати. Це повага до прав людини – право на життя, здоров'я, освіту, право обирати релігію й мову спілкування.

5 учень

Побудова суспільства турботи й справедливості – це суспільство, в якому всі піклуються один про одного і поважають один одного. Податки спрямовуються на виплату пенсій, заходи з охорони здоров'я, на допомогу безробітним, забезпечення недієздатних осіб (інвалідів). Цей процес називається «побудова системи соціального захисту», яка має захищати уразливих членів суспільства

6 учень

Повага до себе й інших складається з таких цінностей як терпимість, повага та взаєморозуміння.
Повага до етнічних і культурних особливостей є важливим здобутком ЄС.

7 учень

Мир. ЄС докладає зусиль для забезпечення миру й стабільності як в середині об’єднання, так і за його межами. Іноді в родині європейських народів трапляються непорозуміння, як в усіх родинах. Але лідери європейських країн вирішують їх мирним шляхом і мирно співпрацюють один з одним заради спільного розвитку. ЄС допомагає підтримувати мир і в сусідніх країнах. Наприклад, солдати країн ЄС забезпечують мир в колишній Югославії або в Конго, а там велися кровопролитні війни. ЄС виступає за заборону протипіхотних мін. ЄС надає найбільшу допомогу біженцям – це особи, що тікають з рідної країни, в якій ведуться війни або конфлікти.

Вчитель

А зараз, діти, пропоную вам створити колаж на тему «Європейські цінності в нашому житті».

1 учень
Ми хочемо рівень життя європейській,
Освіту найкращу та краще життя,
Чи зможемо з вами цього досягнути?
Чи в когось між нас є інша мета?

Немає коментарів:

Дописати коментар